Halı temizliği basit bir süreç gibi görünebilir, fakat temizlik uzmanlarınca yapılması gereken bu temizliğin hiç de kolay olmaması söz konusudur. Hemen hemen her temizlik görevine yaklaşmanın pek çok yolu vardır ve halı temizliği de bir istisna değildir. Çayyolu halı yıkama işlemlerinizde tercih edeceğiniz adres, size gerekli her bilgiyi ve hizmeti sağlamak için vardır.

Çayyolu Halı Yıkama Süreci Nasıl İşler?

Çayyolu Halı Yıkama İşlemlerinde Ne Tür Halılar Yıkanıyor

  • İlk adımda halılarda toz alma işlemi uygulanıyor. Toz alma işlemi, bir makine yardımıyla gerçekleştiriliyor ve halıda bulunan kaba pisliklerin bu aşamada giderilmesi sağlanıyor.
  • Toz alma işleminden sonra, halılar öncelikle içi halı şampuanı ya da halı deterjanı eşliğinde suyla doldurulan bir havuz içerisinde makine yardımıyla yıkanır.
  • Yıkama işlemi bittikten sonra durulama aşaması devreye girecektir. Bu aşamada, halının üzerinde kalan deterjan kalıntıları temizlenir.
  • Halının kurutma adımında, işlem özel kurutma odalarında gerçekleştiriliyor ve bu odalarda bulunan ısıtıcılar ile halılara verilen sıcak hava sayesinde halınız kısa bir süre içerisinde kuruyor.
  • Halının havalandırılması son adımda gerçekleştirildikten sonra, kuruyan halı paketlenerek evinize teslim ediliyor.

Çayyolu Halı Yıkamada Deneyimli Ekipleri Tercih Edin

Çayyolu Halı Yıkama Süreci Nasıl İşlerHalılarınızın uzun bir ömrü olabilmesi için, profesyoneller tarafından düzenli olarak halı temizliği gerekli olmaktadır. Halınızın bakımı ve temizliği uzman eller tarafından gerçekleştirildiği zaman, ilk aldığınız gün gibi tertemiz olması sağlanacaktır.

Çayyolu halı yıkama hizmetleri ile kaliteli ve profesyonel ellere halılarınızı teslim etmiş olursunuz. Bu anlamda iddialı bir çalışma gerçekleştiren ekipler, halılarınızı tertemiz ve hiçbir zarar görmeden sizlere teslim edeceklerdir. Sektörde deneyimli ve profesyonel olarak hizmet veren ekiplerle çalışıyor ve halı türünüze göre en uygun yıkamayı gerçekleştiriyorlar.

Sadece halılarınız da değil perde, yorgan, koltuk, yün, yatak yıkama gibi işlemlerde de hizmet alabilme şansınız bulunuyor. Yıkama yaptıracağınız eşyalarda herhangi bir tahribatla karşılaşmaz, ilk aldığınız günkü gibi yenilendiğinin bilinciyle eşyalarınızı güvenle kullanabilirsiniz.

Çayyolu Halı Yıkama İşlemlerinde Ne Tür Halılar Yıkanıyor?

Deneyimli kadrolar makina halısı, samur halı, halıflex, Bünyan halısı, Milas halısı, ipek halı, kilim, Hereke halısı, Isparta halısı, el dokuma halı, Çin halısı, Nepal halısı, deko halısı, Shaggy halısı gibi çeşitlere hizmet veriyorlar. Profesyonel bir hizmet alabilir ve hemen hemen her türde halınızı uzman ellere teslim edebilirsiniz.

Çayyolu Halı Yıkama Hizmetlerinde Metrekare Başına Fiyatlar Nedir?

Halı tipinize göre, uzman ekipler tarafından belli ölçümler alınarak metrekare fiyatı belirleniyor. Buna göre, halılarınız ekipler tarafından tek tek ölçülecek ve metrekaresine göre belli bir hesap çıkartılacaktır. Bu nedenle her halıda metrekare bazında fiyat farklı olacak ve Çayyolu halı yıkama ile halılarınızı en uygun fiyatları alarak yıkatma imkanına sahip olacaksınız.

Çayyolu Halı Yıkamada Merak Edilenler

Halılarınız evinizden teslim alındıktan sonra belirtilen yıkama işlemlerine tabi tutuluyorlar. Fakat aklınızda soruya yer kalmaması adına, halıların temizleme ve kurutma işlemlerinin kısa süreçler içerisinde kaliteyle tamamlandığını belirtmemiz gerekir. Halılarınızda herhangi bir deformasyona neden oluşturacak işlemler uygulanmaz, bu nedenle güven içerisinde halılarınızı profesyonel ekiplere teslim edebilirsiniz.

Halıların halı yıkama işleminden sonra daha çok kirlendiği gibi bir inanış mevcuttur, fakat bu sadece halıda çok fazla kalıntı bırakılan temizleme işlemlerinde gerçekleşen bir durumdur. Bu nedenle halınızda doğru temizleme teknikleri uygulanarak kalıntı kalması engellenecektir.

Çayyolu Halı Yıkamada Hizmet Koşulları

Çayyolu Halı Yıkamada Deneyimli Ekipleri Tercih Edin

Halılarınızı yıkama konusunda sizlerin de ekiplere yardımcı olmanız ve hizmet koşulları dahilinde hareket etmeniz bekleniyor. Bu nedenle ekiplerin işini zorlaştırmamak adına, firma bünyesinde 10 metrekareden büyük boyuttaki halıların yıkamaya dahil edilmediğini bilmelisiniz.

Antika değeri bulunan halılarınız da yıkamaya dahil edilmeyecektir, çünkü bu tür halıların tarihi değerlerini göz önünde bulundurmak gerekiyor. Deformasyona izin vermeyen yıkama tekniklerine yer veriliyor, fakat bu tür halılar narin ve deformasyona oldukça açık halılar oluyorlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Halılarınızın yıkama işlemlerinde, halılara uygun olan halı şampuanları veya halı deterjanları kullanılıyor. Ayrıca yıkama işlemi tamamlandıktan sonra, bu deterjan kalıntıları halıdan tamamen çıkarılıyor. Bu nedenle teslim aldığınız halıların herhangi bir kimyasal içermesi söz konusu değildir. Çocuklarınız ve ailenizle birlikte yıkama servisinden teslim alacağınız halıları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Halılarınızdan, yıkama işlemi esnasında çıkarılabilecek lekeler listesine göz atacak olursak;

Pas lekesi
Mürekkep lekesi
Çay lekesi
Küf lekesi
Boya lekesi
Yapıştırıcı lekesi
Kan lekesi
Mum lekesi
Oje lekesi
Kalem ve tükenmez kalem lekesi çıkarılabiliyor.

Çayyolu mahallesine yerinde veya halınızı teslim alarak verilen halı yıkama hizmetine, telefon veya adres aracılığıyla da ulaşabiliyorsunuz. Eryaman mahallesi mevkiinde bulunan halı yıkama servisine ulaşmak, merkezi bir konumda olduğu için son derece kolay olacaktır.